Tagi

, , , , , , , ,

Carl-on-Lettuce-Seascape-Set-SmallWebNa pewno wielu z nas kojarzy graficzne krajobrazy stworzone z jedzenia. Przeglądając strony w Internecie niejednokrotnie znajdowałam takie właśnie obrazki. Postanowiłam odrobinę poszperać i znaleźć ich więcej…
Udało mi się odnaleźć stronę internetową twórcy serii zdjęć „Foodscapes” Carla Wernera. Jego apetyczne dzieła sztuki przedstawiają krajobrazy „zbudowane” z warzyw, owocówMushroom-Savanna3, serów i mięs. Zanim opowiem Wam o tych pysznych dziełach sztuki, chciałabym napisać kilka słów o ich autorze. Carl Werner od dziecka uwielbiał rysować, tworzyć w swojej wyobraźni. Jego inspiracją były dzieła Salvadora Dali oraz Patricka Woodroofe.
Rozpoczął studia na Maidstone College of Art z nadzieją, iż zostanie ilustratorem. Jednak z czasem odkrył, że jego pomysły, wyobraźnia i kreatywność zostanie lepiej wyrażona poprzez fotografię. Dlatego też postanowił rozpocząć naukę na London College of Printing, gdzie rozpoczął kurs fotografii, filmu i telewizji.Candy-CottagePo zakończeniu nauki rozpoczął karierę w agencjach reklamowych i Public Relations. Fotografował produkty i krajobrazy dla producentów różnych marek.
Po pewnym czasie, że praca w reklamie nie jest czymś, co pozwala mu twórczy rozwój. Chciał w pełni wykorzystać swój talent i kreatywność. Inspiracja pojawiła się pewnego dnia podczas spaceru przez targ. Carl, zauważył grzyby, które wydały mu się wspaniałe, uznał, że przypominają mu drzewa z wyimaginowanego świata. Kupił te grzyby i pobiegł do swojego studia, gdzie zaczął tworzyć swoje miniaturowe krajobrazy.Autumn-Flakes
„Grzybowa sawanna” była pierwszym dziełem Carla z serii „Foodscapes”. Dzięki temu projektowi Carl Werner stał się niesamowicie popularny, a reklamodawcy sami nalegali, by rozpocząć z nim współpracę.
Krajobrazy są tworzone w studiu na dużym, trójkątnym stole. Najpierw tworzony jest rysunek, który artysta przekazuje stylistom żywności, którzy układają produkty spożywcze w taki sposób, by jak najlepiej odzwierciedlały szkic. Następnie artysta fotografuje krajobrazy z różnych perspektyw, by żywność jak najbardziej przypominała otaczającą nas naturę… Na sam koniec kilka pociągnięć w Cucumber-Bridgeprogramie graficznym i nasze oczy mogą się cieszyć krajobrazami z warzyw i owoców!
Carl nareszcie zaczął zajmować się tym, co sprawia mu przyjemność, rozwinął się twórczo. Uważa, że największą nagrodą za jego pracę jest jego zadowolenie oraz uśmiech odbiorców jego fotografii.
W ten sposób powstały krajobrazy takie jak: cukierkowa chatka, ogórkowy most, jesienny krajobraz, czosnkowa wioska i łososiowe morze.

Tekst na podstawie tłumaczenia własnego – http://www.carlwarner.com/

Salmon-Sea

Garlicshire

Reklamy