Tagi

, , , , , , ,

„Jiro śni o sushi” to film dokumentalny opowiadający historię 85-letniego Jiro Ono i jego malutkiej restauracji, w której serwuje sushi.

Jiro nigdy nie był rozpieszczany przez życie – już jako dziecko walczył o przetrwanie ciężko pracując. Trudna codzienność 3i kultura japońska ukształtowały jego surowy charakter, który doprowadził do sukcesu jego rodzinnego interesu. Pracowitość i cierpliwość opłaciły się – jego restauracja jest najmniejszą restauracją świata, która zdobyła trzy gwiazdki Michelina. Posiłek w restauracji Jiro trzeba rezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

Film pokazuje nie tylko histori2ę życia Jiro. Pokazuje również jego niełatwą relację z synem, profesjonalizm w relacjach z klientami oraz przyjaźń z wieloletnimi dostawcami specjalnie wyselekcjonowanych i najlepszych komponetów.

Estetyka filmu sprawia, że mamy ochotę spróbować przepysznych kawałków sushi przygotowanych w restauracji Jiro. Feeria barw i pietyzm z kt4órym są robione przyprawiają o nieświadomy ślinotok…
Miejsca pokazywane w filmie takie jak np. targ rybny, czy japoński cmentarz sprawiają, że chcielibyśmy wybrać się w podróż do Japonii. Gra obrazem sprawia, że film jest niesamowicie plastyczny i piękny.

„Jiro śni o sushi” nie uczy nas tego, jak przygotować sushi. 1Ten film uczy nas wszystkiego innego: oddania pasji, mentalnej dyscpliny, cierpliwości które prowadzą do mistrzostwa.

Źródła zdjęć:
1, 2, 3, 4, 5.

Reklamy